Szukaj w mieście
Najpopularniejsze kierunki
więcej »
Najpopularniejsze kierunki na uczelni z tej strony
więcej » |
Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Szymona Szymonowica w Zamościu » Instytut Przyrodniczo-Techniczny
O InstytucieINSTYTUT PRZYRODNICZO - TECHNICZNY
ul. Zamoyskiego 64, 22-400 Zamość
tel. 84/ 638 09 40 Dyrektor Instytutu Przyrodniczo-Technicznego: dr hab. Tadeusz Hejwowski
Instytut Przyrodniczo - Techniczny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Zamościu kształci studentów na bezpłatnych studiach stacjonarnych (dziennych) na kierunku Mechanika i budowa maszyn. Studia trwają 7 semestrów kończąc się zdobyciem najbardziej poszukiwanego obecnie na rynku - tytułu inżyniera.
Na kierunku mechanika i budowa maszyn studenci mają do wyboru jedną ze specjalności:
Studenci w czasie studiów mają kontakt z nowoczesnymi zakładami, realizując tam praktyki i prace dyplomowe. Instytut Przyrodniczo - Techniczny wyposażony jest w nowe sale wykładowe oraz nowoczesne laboratoria. Ciągle rozwijane są także partnerskie kontakty z instytucjami lokalnymi np. z Centrum Kształcenia Praktycznego, czy firmami jak PROGRESS-CHEM czy SPOMASZ S.A.
Zajęcia prowadzą wykładowcy z ogromnym doświadczeniem akademickim, naukowym i przemysłowym, w szczególności z Politechniki Lubelskiej i Politechniki Rzeszowskiej Absolwenci są dobrze przygotowani do podjęcia studiów magisterskich.
O przyjęciu na studia decydują oceny na świadectwie dojrzałości z przedmiotów: matematyka lub chemia, fizyka i język obcy. Kierując się koniecznością zapewnienia kompatybilności studiów ze standardami obowiązującymi w nowoczesnym nauczaniu oraz wymiernym określeniem minimalnej liczby przedmiotów do wyboru, wprowadzony został na wszystkich kierunkach system punktów ECTS - European Credit Transfer System. Dzięki niemu można kontynuować studia na kolejnych semestrach poza granicami kraju. W trakcie studiów charakter zajęć stopniowo zmienia się, przyjmując coraz bardziej zaawansowane formy (zajęcia laboratoryjne, zajęcia projektowe, seminarium dyplomowe) i równocześnie następuje coraz wyraźniejsze rozdzielenie specjalności. W trakcie studiów ich uczestnicy zetkną się z ciekawymi przedsiębiorstwami i ich reprezentantami, na spotkaniach, wykładach lub podczas praktyk zawodowych. Współpraca ta daje możliwość nawiązania kontaktów odnośnie podjęcia pracy po ukończeniu studiów, jak również realizacji pracy dyplomowej związanej z działalnością partnera. Lista partnerów jest ciągle poszerzana. Organizujemy także spotkania z potencjalnymi pracodawcami. Jak informuje Gazeta Wyborcza (20.10.2008, Dariusz Brzostek) ….zalezienie inżyniera w Polsce graniczy z cudem. Na jednego specjalistę w naszym kraju czeka co najmniej pięć ofert pracy! Onacza, że już dziś brakuje nam kilkunastu tysięcy inżynierów. A będzie jeszcze gorzej, bo najlepszych polskich specjalistów wysysają zagraniczne firmy, oferując im atrakcyjniejsze wynagrodzenie. Poza tym wiele polskich firm, które wygrały przetargi na inwestycje za granicą, zabrało polskich inżynierów ze sobą….. Kadradr hab. Tadeusz HejwowskiDyrektor Instytutu dr inż. Bogusław Klimczukdr hab. Mirosław Śmieszekprofesor nadzwyczajny, Politechnika Rzeszowska dr inż. Bronisław SamujłoPolitechnika Lubelska dr inż. Jarosław BartnickiPolitechnika Lubelska dr inż. Aleksander NieoczymPolitechnika Lubelska |
Województwa
|